Palju õnne!

Palju õnne 2.b klassi õpilasele Jegor Rattikule, kes Kohtla-Järvel tae-kvon-do võistlustel sai 1. koha. Tubli!

Projekt "Peatu, vaata, veendu!"

Septembri ja oktoobri jooksul 5.-6.  klasside õpilased osalesid projektis "Peatu, vaata, veendu!". Projekti viivad läbi Maanteede Amet ja Politsei ja piirivalve amet. Projekti eesmärgiks on pöörata laste tähelepanu sellele, et teed ületada tuleb tähelepanelikult. Teedületades peab arvestama ohtlike situatsioonide tekkimisega seoseskiire elutempoga, teiste kõrvalesemete mõjuga, mis hajutavad laste tähelepanu (kõrvaklapid, mobiiltelefonjms).

Rahvuskultuurid kooli

Juba 3. aastat osaleb TMRG projektis "Rahvuskultuurid  kooli". Sellel nädalal 7. klasside õpilased said teada, kuidas valmistada korea pidutoitu Kamdi cha või "kartul korea moodi" - see on teravamaitseline suupiste. Kam on kartul ja cha on salat.

Pudru valmistamise töötuba

Rahvusvahelisel pudrupäeval, 10.oktoobril, meie kooli õpetajad osalesid pudru valmistamise töötoas õpetaja Olga Ivanova juhendamisel. Hirsipuder metsmaasikamoosiga ja odrakruubi puder kuldseks praetud sibulaga ei jätnud kedagi ükskõikseks.news1103

"Rahvuskultuurid kooli"

Sellel aastal meie kool  järjekordselt ühineb projektiga "Rahvuskultuurid kooli", projekt algab jooksval nädalal ja  kestab kuni 20. novembrini. Projektis osaleb 7 rahvusseltsi, mis on ühinenud "Liira" Rahvusvahelise ühingu egiidi all. Projekti idee: tutvustamine õpilastele erinevaid rahvuskultuure.

Sellel aastal TMRGi õpilased tutvuvad Korea kultuuriga. Juba homme ootab 7. klasside õpilasi kohtumine korea köögiga: toidutehnoloogia tunnis toimub töötuba porgandi korea moodi valmistamises. Töötoa juhendajaks on Arina Kchan Tallinna  Eesti-Korea kultuuriseltsi esinaine

news1102

Samuti meil toimuvad infotund ja töötuba "Rahvuspillid", etno-etteütlus  9. klasside õpilastele, rahvusfilmi vaatamine ja arutelu 8. klasside õpilastega, voolimine 6.klasside õpilastele, joonistamine 4-5. klasside õpilastega.

Parimad projektis osalenud õpilased kutsutakse lõppkontserdile,mis toimub 23. novembril Rahvuskultuuride Majas.

Õpetajatepäev

5. oktoobril, õpetajatepäeval juba traditsiooniliselt vanema astme õpilased andsid tunde õpetajate asemel. Koolis toimus 4 tundi, kus "uued" õpetajad saaksid oma teadmisi kasutada. Kooli aulas toimus ka "Tšello on meie sõber" tšello duo võluv kontsert, kus esinesid Andres Lend ja Villu Vihremäe.
Ka õpetajad said olla õpilased, 5.tunni ajal olid nad õpilasteks muusikatunnis, ajaloo-, keemiatunnis ja PPRis.
news1101

Autasustamine

3.oktoobril toimus meie gümnaasiumis sügisnäitusel osalenud õpilaste autasustamine. Tööd olid mitmekesised ja eredad. Olete väga tublid!

uudis18 22

Selge Pilt...!?

3. oktoobril, meie gümnaasiumi aulas toimus loeng liiklusohutusest. Loengu esimeses osas arutati ankeedi küsimusi, mille järel täitsid osalejad ankeedi. Mis on teedel tähtis? Sellele ja teistele küsimustele said õpilased vastuseid.

Hiina keele õpetaja töötuba

Esmaspäeval, 1. oktoobril, õppeköögis toimus juba traditsiooniliseks saanud meie hiina keele õpetaja Ksju Yang`i töötuba, kus hiina keelt õppivad õpilased valmistasid hiina maiustusi praetud ananassiga ning maitsesid Hiinas traditsioonilist külma teed piima, soola ja vahukoorega. Oli väga huvitav ja maitsev!

Mustamäe linnaosa parimate haridustöötajate vasuvõtt.

2. oktoobril estonia kontserdisaalis toimus Mustamäe linnaosa parimate haridustöötajate vasuvõtt. Nominantide seas olid ka meie kooli töötajad: Ljudmilla Nikolajenko (kooli elutöö), Svetlana Zahharova (klassiõpetaja), Jevgeni Amontov (koolitöötaja). Palju edu, jaksu jaloovust Teile, kallid kolleegid!

news18 05

Minu lugu

02.10.2018 ettevõtluse nädala raames toimus  meie gümnaasiumis  kohtumine  Vitali  Ldininiga, kes on  meie gümnaasiumi  vilistlane  ja nüüd   ettevõtja. Vitali  jagas  oma  elukogemusi gümnaasiumi  osa  õpilastega, jutustas õppimise  ja karjääri tegemise  võimalustetst  Eestis.

news18 04